ArcheAge ruszyło?

archeage icon

Przez ostatni miesiąc głośno było w świecie gier MMORPG o nowym gigancie, mającym brać przykład z dinozaurów branży – World of Warcraft, Lineage 2 i wyciągającym z tych produkcji to, co najlepsze. Przekonać się o tym można oficjalnie od wczoraj (16.09.2014.), jednak w praktyce wygląda to nieco gorzej.

Twórcy ArcheAge najwyraźniej nie przygotowali się na popyt na grę – wielu graczy, którzy zamówili wcześniejszy dostęp (o 4 dni), musieli zadowolić się góra dwoma z rzeczonych czterech dni. Problem stanowił sam dostęp do gry i ogromne, kilkugodzinne kolejki. Nawet po wejściu do gry, rozrywkę uniemożliwiały lagi i disconnecty. Sytuacja podobna, jak przy launchu Diablo III.

Jak sytuacja ma się w przypadku globalnego startu gry? Jak dotąd, podobnie: pobrać grę można było już od około godziny 18:00 dnia 16 września, przy czym z dostępem do serwera nie było już tak łatwo. Twórcy jednak zareagowali szybko i w nocy z 16 na 17 września zapowiedzieli sześciogodzinny Server Maintenance – dla serwerów amerykańskich trwający od południa, natomiast dla europejskich – od czwartej w nocy ze środy na czwartek (podane czasy są przeliczone na GMT+2, czyli tak, te dobre ;). Jaki będzie tego efekt – dowiemy się już jutro. Póki co, przy odrobinie szczęścia, można spróbować dołączyć do gry na własną odpowiedzialność.


2 Komentarzy

  1. panda Wrzesień 26, 2014 1:30 pm  Odpowiedz

    Jest trochę lepiej. Na serwerze Aier wczoraj czekało się po około 20 minut na wejście, są też trzy nowe serwery. Pewnie zbierzemy ekipę za jakiś tydzień i pogramy, to i tutaj damy dokładniejszy update co do sytuacji ;)

  2. Makabe Wrzesień 24, 2014 9:54 pm  Odpowiedz

    Zdecydowałeś się może zagrać? Jeśli tak, to czekamy na opinie :)

Dodaj komentarz