Hex: Shards of Fate

ikona

Hex: Shards of Fate to karciane MMO prosto z kuźni Gameforge’a. Jest to moim zdaniem dość intrygujący tytuł, który łączy to, co najlepsze zarówno z gatunku gier MMO, jak i gier TCG. Hex oferuje graczom wbijanie leveli postaci, instancje i rajdy, gildie i społeczności, czyli cechy typowe dla MMO, ale także setki kart i ich ulepszeń, karty kolekcjonerskie i oczywiście nastawienie na grę strategiczną, co z kolei cechuje gry TCG (czyli kolekcjonerskie gry karciane).

Oczywiście, jak to w karcianym MMO, cała rozgrywka skupia się na kolekcjonowaniu kart i tworzeniu z nich niezwyciężonej talii oraz dopracowywaniu strategii i taktyki walki. Na szczęście Hex na tym nie poprzestaje, gracz ma wiele dodatkowych smaczków, które czynią grę interesującą. Jednym z nich jest Czempion, czyli nasz bohater. Czempioni mają specjalne umiejętności uzależnione od klasy postaci. Można ich także wyposażyć w różnego rodzaju oręż (brzmi jak typowe MMO, prawda?). Dodatkowo w grze mamy do wyboru dwie frakcje, jak się można domyślić, nie pałające zbytnią sympatią do siebie.

Sama rozgrywka w Hex skupia się na kampanii, która wciąga gracza w fantastyczną przygodę. Poza głównym wątkiem fabularnym możemy także wykonywać liczne misje poboczne. Instancje w tym karcianym MMO są bardzo urozmaicone, od typowych podziemi i lochów, po prastare lasy i gaje. Niezależnie od scenerii, droga do końcowego bossa jest usłana pojedynkami i pułapkami.

Poza instancjami i rajdami gracz ma do dyspozycji również mecze PvP. Bo czymże byłaby karcianka bez porządnego PvP. Poza tradycyjnymi meczami, co jakiś czas organizowane są turnieje i eventy. Jest ich kilka rodzajów. Pozwalają one walczyć ze sobą zarówno doświadczonym, jak i początkującym graczom.

Hex: Shards of Fate - strona gry
Hex Shards of Fate - Galeria

 

 

Wymagania:

System Minimalne
CPU Intel core i3-2120 3.30GHz
RAM 2GB
Grafika NVIDIA Geforce 6600 lub podobna

Hex: Shards of Fate

5 głosów, 4.40 średnia ocena (87% wynik)

Dodaj komentarz