Recenzje: Akcja

1920x1080_2years_eng

Niektórzy z graczy wolą bardziej przyziemne gry. Zamiast latających smoków, czy innych niecodziennych potworów, jak zabójcze kaczki czy kraby, wolą coś bardziej realistycznego. Dla takich osób mamy kolejną propozycję – darmową grę MMO, której akcja toczy się w bardzo realistycznym świecie II Wojny Światowej.

A mowa o War Thunder, grze w której można wcielić się w żołnierza operującego ciężką maszynerią (samoloty, okręty, pojazdy opancerzone) wziętą prosto z realiów II wojny Światowej. Jak widać jest to gra, w której fani wojennych klimatów i historii będą mieli co robić i na pewno będą się dobrze przy tym bawić.

(więcej…)


c9 Continent of The Ninth

Contintent of the Ninth, czyli C9 to darmowe MMORPG stworzone przez firmę Webzen. Jest to typowa gra akcji, w której nasz bohater przemierza wiele niebezpiecznych dungeonów. Jak to w takich produkcjach bywa, mamy do wyboru bardzo dużą liczbę skilli i możliwości ich wykorzystania. Rozgrywka polega na tworzeniu jak największej liczby combosów. Klas w grze jest dość sporo, co urozmaica rozgrywkę.

Świat gry jest oparty na instancjach. Rozgrywka polega głównie na wybraniu interesującej lokacji o odpowiednim poziomie trudności (od bardzo prostych po epickie nastawione na 5 graczy) i… eksterminacji wszystkiego, co się w niej znajduje. Mając dużo cierpliwości i czasu na testowanie i wyćwiczenie dobrego zestawu skilli, tak naprawdę każdą lokację można przejść samemu. Nie powiem, daje to dużo satysfakcji, bo podczas przechodzenia instancji pokazywane nam są ciekawe statystyki, takie jak ilość zabitych mobów, najdłuższe combosy, jakie udało nam się stworzyć czy choćby ilość ciosów, które otrzymaliśmy. Jest to ciekawy system, który mnie się osobiście bardzo spodobał. Pod koniec lokacji dostajemy ocenę, które nam mówi jak bardzo sknociliśmy robotę lub jak pięknie zarżnęliśmy wszystko co sie rusza. Najlepsza ranga – SS daje nam możliwość otworzenia dodatkowej skrzynki z nagrodą za przejście lokacji. Drugą ciekawą sprawą urozmaicającą instancje, których liczba jest ograniczona, jest fakt że wraz z poziomem trudności lokacja jest coraz dłuższa i możemy odkrywać nowe zakamarki.

(więcej…)


Neverwinter Online

Neverwinter

 

Już chwilę temu studio Cryptic wzięło się za dość duże wyzwanie – Neverwinter Online. Jest to darmowe MMORPG bazujące na znanym każdemu Dungeons&Dragons. Akcja gry jest osadzona oczywiście w uniwersum Forgotten Realms, a fabuła nawiązuje do znanych postaci i wydarzeń z D&D.

Muszę przyznać, że od strony fabuły i linii questowej gra trzyma naprawdę wysoki poziom. Osobom takim jak ja, lubiącym wczuwać się w klimat i odgrywać rolę, tytuł ten na pewno przypadnie do gustu. System walki również jest dość ciekawy, przypomina nieco znane gry akcji, choć postać nie opływa niekończącą się ilością skilli i combosów. W sumie, naraz skilli używać można tylko ośmiu. Ale to całkowicie wystarcza, by walki były pełne akcji.

(więcej…)


Infinite Crisis

Infinite Crisis darmowa gra mmorpg, gra superbohaterowie
Infinite Crisis jest darmową grą MMORPG dosyć popularnego ostatnimi czasy rodzaju MOBA, gdzie główną rolę grają pojedynki arenowe pomiędzy kilkuosobowymi drużynami. Gra jest osadzona w multiwersum DC Comics, więc możemy się wcielić w takie postacie jak Joker, Wonder Woman czy Batman.

Gra jest widowiskowa, bo jako że bohaterowie mają konkretne supermoce, ich efekty są bardzo dobrze przedstawione w postaci latających pojazdów, czy nawet skał! Nawet jeżeli komuś się znudzą standardowi superbohaterowie (lub antybohaterowie), gra tak łatwo nie da się „odłożyć na półkę”. (więcej…)


Runes Of Magic darmowa gra mmorpg
Runes of Magic jest darmową grą MMORPG z gatunku fantasy – i to dość klasycznej jego odmiany, bo do wyboru mamy trzy rasy, nietrudne do zgadnięcia:  Ludzie (znani także w niektórych kręgach jako „Człowieki!”), Elfowie i Krasnoludowie. Swoim bohaterem przemierzamy magiczny świat zwany Taboreą, stylistycznie podobny do tego z World of Warcraft. Podobieństw jest dużo, co jednym może przeszkadzać, a innym wprost przeciwnie.

Rozgrywka oparta jest w początkowej fazie na questach, których są setki i które powoli wprowadzają gracza w klimat zagrożonej złem krainy, a także pozwalają zaznajomić się z systemem walki czy tworzenia przedmiotów. Swoje umiejętności można rozwijać w różnych kierunkach, jednak podstawowych klas jest dziesięć – od wojownika, poprzez zwiadowców i innych kapłanów, aż po maga. (więcej…)


Lost Saga darmowa gra mmorpg, gra japonia, gra sztuki walki
Lost Saga prezentuje mocno pokręcone podejście w darmowych grach MMORPG. Większość tego typu gier opiera się na konkretnym świecie (fantasy czy science-fiction), w którym zadaniem gracza jest obrona krainy przed zagładą, ewentualnie przyczynienie się do niej przez dołączenie do „tych złych”. Lost Saga podszedł dość luźno do pojęcia „konkretny świat”, co pozwoliło stworzyć… interesującą grę bijatykę MMO (Tak, w tej grze chodzi w zasadzie wyłącznie o starcia pomiędzy graczami).

Co sprawia, że gra zasługuje na miano interesującej? Zastanawiałeś się może, jaki wynik miałoby starcie strzelającego piorunami na prawo i lewo Maga w spiczastym kapeluszu z, dajmy na to, Muszkieterem? Nie? To może zaciekawiłby Cię wynik walki pomiędzy Kowbojem z typowymi sześciostrzałowcami, a Paladynem? (więcej…)


World of Warplanes gra wojenna gra akcji
Po zdecydowanym strzale w dziesiątkę z World of Tanks, studio Wargaming.net postanowiło zrobić podniebną wersję „czołgów” – World of Warplanes, w której zasiadamy za sterami jednego z (ostatecznie) ponad 200 rodzajów samolotów z lat 1930-1950. Do wyboru mamy zarówno modele używane w rzeczywistych bitwach powietrznych, jak i enigmatyczne prototypy, które nie miały tej przyjemności rozniesienia przeciwnika w pył. Do teraz.

Czy i World of Warplanes okaże się strzałem w dziesiątkę? Zobaczymy. Na razie gra jest mniej popularna od „czołgów” i tak pewnie zostanie, dopóki właściciele pancerników nie wychylą łba przez klapę i nie rozglądną się za alternatywą. (więcej…)


Leauge Of Legends darmowa gra mmorpg, moba
Dzisiaj serwujemy grę, która cieszy się bardzo dużą popularnością wielu graczy – League of Legends. Dla niewtajemniczonych napiszę, że jest to darmowa gra mmo, która łączy w sobie elementy RTS (real time strategy) i RPG. Jest to gra zręcznościowa z gatunku MOBA (massive online battle arena), zatem miłośnicy PvP i walk drużynowych nie będą się tutaj nudzić. Niektórzy pewnie już zdążyli zapomnieć o realnym świecie, na rzecz imponujących starć na zamkniętych arenach, z inteligentnymi botami lub jeszcze chytrzejszymi graczami.

Idea rozgrywki w LoL’u jest dość prosta. Wszystko rozbiega się o to, aby zniszczyć tak zwany Nexus na froncie wroga. Może tego dokonać nasz bohater, wraz ze swoją niezwykłą drużyną. Istnieje wiele trybów walk, od tych z botami, poprzez pojedynki 3vs3 lub 5vs5 graczy. Co do bohaterów, to gra przewiduje niezliczoną ich ilość, od czarnych charakterów, esencji zła, która chce zawładnąć światem, po iście mityczne stwory. Nasi bohaterowie poruszają się po mapie i używają skilli za pomocą myszy (nie wydaje się to trudne, a raczej nudne – patrz 1 zdanie akapitu).
(więcej…)


Tera

Tera Online darmowe gry mmorpg, gry fantasy, gry akcji
Jeśli trochę Cię zmęczyły tradycyjne gry MMORPG, w których do wyboru są trzy do pięciu wtórnych ras, ale jednocześnie lubisz czasem wrócić do klasyki, to Tera Ci się spodoba. Do wyboru mamy tu siedem ras: od tradycyjnych Ludzi i Elfów po całkiem egzotyczne i nowe stworzenia, jak wojownicza nacja Aman czy obrońcy starożytnych tajemnic Baraka. Wybór świetnie uzupełnia zestaw ośmiu klas do wyboru.

Balans jest na tyle dobrze zorganizowany, że każda klasa ma coś do roboty i nie będzie się nudzić – nie ma tu sytuacji typu „graj wojownikiem, bo tylko wtedy się przydasz w drużynie”. Oczywiście, co drużyna, to inny styl walki, jednak strategia przy, na przykład, kładzeniu szczególnie wrednego bossa na łopatki, jest bardzo ważna. (więcej…)


Royal Quest darmowe mmorpg, gry fantasy
Magia, alchemia, a do tej podstawowej kombinacji dodano nietypowo technologię… Takie cuda tylko w świecie Aury, miejscu gdzie rozgrywa się akcja gry mmo Royal Quest. O tą nietypową mieszankę, podchodzącą pod herezję możemy posądzić rosyjskie studio Katauri Interactive.

Gra mmorpg Royal Quest porywa nas w dość dziwny, acz niezwykły świat magii, alchemii oraz wynalazków, gdzie musimy stawić czoła bardzo złemu panu, który chce zawładnąć światem (pasuje tu diabelski śmiech), poprzez zdobycie elenium, tajemniczej substancji o unikalnych właściwościach. To w skrócie, gdyż jak widać fabuła dość oklepana.

(więcej…)