Recenzje: Kategorie Gier

ikona

Hex: Shards of Fate to karciane MMO prosto z kuźni Gameforge’a. Jest to moim zdaniem dość intrygujący tytuł, który łączy to, co najlepsze zarówno z gatunku gier MMO, jak i gier TCG. Hex oferuje graczom wbijanie leveli postaci, instancje i rajdy, gildie i społeczności, czyli cechy typowe dla MMO, ale także setki kart i ich ulepszeń, karty kolekcjonerskie i oczywiście nastawienie na grę strategiczną, co z kolei cechuje gry TCG (czyli kolekcjonerskie gry karciane).

(więcej…)


Stronghold Kingdoms to kolejna propozycja dla fanów strategii i ekonomii. Jest to darmowa gra MMO na przeglądarkę internetową. Ten RTS można porównać do serii nietypowych strategii Twierdza.

Jak to w grach strategicznych na przeglądarkę bywa, i w Stronghold Kingdoms naszym zadaniem jest rozwój swojego królestwa. Jest to zadanie, przy którym umiejętności strategiczne są bardzo cenne, gdyż walki toczą się w czasie rzeczywistym. Umiejętności planowania też są ważne. Musimy umieć zadbać o to, by zawsze mieć surowce na czas, ale także o to, by stawiać budynki w strategicznych miejscach. Gra kładzie dość spory nacisk na handel między graczami, dlatego przydatna jest wiedza nie tylko ekonomiczna, ale także umiejętności dyplomatyczne.

(więcej…)


garbage garage

Jak wiadomo rynek gier jest ogromny. Można grać w strzelanki, w rpg, w gry akcji, gry strategiczne. Wśród MMO znajdzie się też zawsze gra, którą jest dość nietypowa i ciężko jednoznacznie stwierdzić o czym myśleli twórcy podczas jej stworzenia ( lub co spożywali… 😉 ). Bez wątpienia do takich gier należy Garbage Garage.

(więcej…)


1920x1080_2years_eng

Niektórzy z graczy wolą bardziej przyziemne gry. Zamiast latających smoków, czy innych niecodziennych potworów, jak zabójcze kaczki czy kraby, wolą coś bardziej realistycznego. Dla takich osób mamy kolejną propozycję – darmową grę MMO, której akcja toczy się w bardzo realistycznym świecie II Wojny Światowej.

A mowa o War Thunder, grze w której można wcielić się w żołnierza operującego ciężką maszynerią (samoloty, okręty, pojazdy opancerzone) wziętą prosto z realiów II wojny Światowej. Jak widać jest to gra, w której fani wojennych klimatów i historii będą mieli co robić i na pewno będą się dobrze przy tym bawić.

(więcej…)


Generals of War Recenzja

Generals of War to przeglądarkowa gra z gatunku RTS, w której bierzemy udział w I Wojnie Światowej. Realia zostały odwzorowane w miarę dobrze, jednak fani tej części historii świata nie będą wniebowzięci – jest tu trochę historycznych nieścisłości. Nie przeszkadzają one jednak w rozgrywce, a czasami nawet ma się wrażenie, że twórcy umyślnie dodali fikcyjne elementy, żeby uczynić grę bardziej satysfakcjonującą. Ale zacznijmy od podstaw.

(więcej…)


Desert Operations gry mmorts

Czasami nie szukamy gry, która by się wyróżniała, lub która by miała jakieś innowacyjne rozwiązania, a chcemy po prostu popykać sobie w dobrego, solidnie wykonanego przedstawiciela swojego gatunku. Taką właśnie grą jest Desert Operations – jest to typowa gra MMORTS, rozgrywana w czasach zbliżonych do współczesnych.

Podstawą rozwoju w grze jest rozbudowa swojej bazy w najbardziej wydajny sposób. Nie chodzi tu tylko o wybór odpowiedniej kolejki budowy, ale także o dobre wykorzystanie dostępnego miejsca (teren rozbudowy jest ograniczony). Sama armia też ma sporo różnych wariantów, bo w walce mogą brać udział żołnierze, pojazdy, lotnictwo i marynarka.

(więcej…)


ArcheAge

ArcheAge

O ArcheAge było najgłośniej pod koniec lata: oto miała nadejść solidna, rozbudowana, darmowa gra MMORPG oparta na otwartym świecie, na którego kształt mógłby mieć wpływ każdy gracz. Czy tak się stało? Postaram się na to pytanie odpowiedzieć.

ArcheAge jest rzeczywiście mocno rozbudowany i na pewno oferuje więcej niż mrowie tzw. koreańskich jednorazówek MMO. Mamy bowiem do dyspozycji obszerny sandboksowy świat, w którym możemy robić co chcemy – od klasycznego tłuczenia hord potworów na zlecenie sadystycznych NPC-ów, poprzez liczne profesje, hodowanie zwierząt (ich do wyboru jest sporo, poza mountami typu koń czy pomocnym w walce wilkiem, są także zwierzęta typu owce czy inne króliki), handel (o tym później), budowanie własnego kąta z ogrodem, oblężenia, tworzenie gildyjnych fortyfikacji, aż po moje ulubione piracenie, plądrowanie statków kupieckich, napadanie na nieostrożnych podróżników i okradanie ich z towarów. Możliwości jest sporo, niebezpieczeństw oczywiście też.

(więcej…)


c9 Continent of The Ninth

Contintent of the Ninth, czyli C9 to darmowe MMORPG stworzone przez firmę Webzen. Jest to typowa gra akcji, w której nasz bohater przemierza wiele niebezpiecznych dungeonów. Jak to w takich produkcjach bywa, mamy do wyboru bardzo dużą liczbę skilli i możliwości ich wykorzystania. Rozgrywka polega na tworzeniu jak największej liczby combosów. Klas w grze jest dość sporo, co urozmaica rozgrywkę.

Świat gry jest oparty na instancjach. Rozgrywka polega głównie na wybraniu interesującej lokacji o odpowiednim poziomie trudności (od bardzo prostych po epickie nastawione na 5 graczy) i… eksterminacji wszystkiego, co się w niej znajduje. Mając dużo cierpliwości i czasu na testowanie i wyćwiczenie dobrego zestawu skilli, tak naprawdę każdą lokację można przejść samemu. Nie powiem, daje to dużo satysfakcji, bo podczas przechodzenia instancji pokazywane nam są ciekawe statystyki, takie jak ilość zabitych mobów, najdłuższe combosy, jakie udało nam się stworzyć czy choćby ilość ciosów, które otrzymaliśmy. Jest to ciekawy system, który mnie się osobiście bardzo spodobał. Pod koniec lokacji dostajemy ocenę, które nam mówi jak bardzo sknociliśmy robotę lub jak pięknie zarżnęliśmy wszystko co sie rusza. Najlepsza ranga – SS daje nam możliwość otworzenia dodatkowej skrzynki z nagrodą za przejście lokacji. Drugą ciekawą sprawą urozmaicającą instancje, których liczba jest ograniczona, jest fakt że wraz z poziomem trudności lokacja jest coraz dłuższa i możemy odkrywać nowe zakamarki.

(więcej…)


Neverwinter Online

Neverwinter

 

Już chwilę temu studio Cryptic wzięło się za dość duże wyzwanie – Neverwinter Online. Jest to darmowe MMORPG bazujące na znanym każdemu Dungeons&Dragons. Akcja gry jest osadzona oczywiście w uniwersum Forgotten Realms, a fabuła nawiązuje do znanych postaci i wydarzeń z D&D.

Muszę przyznać, że od strony fabuły i linii questowej gra trzyma naprawdę wysoki poziom. Osobom takim jak ja, lubiącym wczuwać się w klimat i odgrywać rolę, tytuł ten na pewno przypadnie do gustu. System walki również jest dość ciekawy, przypomina nieco znane gry akcji, choć postać nie opływa niekończącą się ilością skilli i combosów. W sumie, naraz skilli używać można tylko ośmiu. Ale to całkowicie wystarcza, by walki były pełne akcji.

(więcej…)


Might&Magic Heroes Online

Całkiem niedawno wyszła open beta legendarnej już wręcz gry Heroes. Jest to gra na przeglądarkę, która przenosi bohatera do świata Might&Magic. Jako stary wyjadacz Heroes III długo czekałam na tą pozycję. No cóż, na wstępie już mogę powiedzieć, że fani trzeciej części tej gry strategicznej raczej nie zachwycą się wersją online. Z drugiej strony Ci, którzy dotrwali do późniejszych części lub nie znają jeszcze świata Might&Magic, mogą być mile zaskoczeni tą pozycją i odkrywać ten świat z dużą dawką emocji.

(więcej…)