Recenzje: Point And Click

ArcheAge

ArcheAge

O ArcheAge było najgłośniej pod koniec lata: oto miała nadejść solidna, rozbudowana, darmowa gra MMORPG oparta na otwartym świecie, na którego kształt mógłby mieć wpływ każdy gracz. Czy tak się stało? Postaram się na to pytanie odpowiedzieć.

ArcheAge jest rzeczywiście mocno rozbudowany i na pewno oferuje więcej niż mrowie tzw. koreańskich jednorazówek MMO. Mamy bowiem do dyspozycji obszerny sandboksowy świat, w którym możemy robić co chcemy – od klasycznego tłuczenia hord potworów na zlecenie sadystycznych NPC-ów, poprzez liczne profesje, hodowanie zwierząt (ich do wyboru jest sporo, poza mountami typu koń czy pomocnym w walce wilkiem, są także zwierzęta typu owce czy inne króliki), handel (o tym później), budowanie własnego kąta z ogrodem, oblężenia, tworzenie gildyjnych fortyfikacji, aż po moje ulubione piracenie, plądrowanie statków kupieckich, napadanie na nieostrożnych podróżników i okradanie ich z towarów. Możliwości jest sporo, niebezpieczeństw oczywiście też.

(więcej…)


Runes Of Magic darmowa gra mmorpg
Runes of Magic jest darmową grą MMORPG z gatunku fantasy – i to dość klasycznej jego odmiany, bo do wyboru mamy trzy rasy, nietrudne do zgadnięcia:  Ludzie (znani także w niektórych kręgach jako „Człowieki!”), Elfowie i Krasnoludowie. Swoim bohaterem przemierzamy magiczny świat zwany Taboreą, stylistycznie podobny do tego z World of Warcraft. Podobieństw jest dużo, co jednym może przeszkadzać, a innym wprost przeciwnie.

Rozgrywka oparta jest w początkowej fazie na questach, których są setki i które powoli wprowadzają gracza w klimat zagrożonej złem krainy, a także pozwalają zaznajomić się z systemem walki czy tworzenia przedmiotów. Swoje umiejętności można rozwijać w różnych kierunkach, jednak podstawowych klas jest dziesięć – od wojownika, poprzez zwiadowców i innych kapłanów, aż po maga. (więcej…)


Leauge Of Legends darmowa gra mmorpg, moba
Dzisiaj serwujemy grę, która cieszy się bardzo dużą popularnością wielu graczy – League of Legends. Dla niewtajemniczonych napiszę, że jest to darmowa gra mmo, która łączy w sobie elementy RTS (real time strategy) i RPG. Jest to gra zręcznościowa z gatunku MOBA (massive online battle arena), zatem miłośnicy PvP i walk drużynowych nie będą się tutaj nudzić. Niektórzy pewnie już zdążyli zapomnieć o realnym świecie, na rzecz imponujących starć na zamkniętych arenach, z inteligentnymi botami lub jeszcze chytrzejszymi graczami.

Idea rozgrywki w LoL’u jest dość prosta. Wszystko rozbiega się o to, aby zniszczyć tak zwany Nexus na froncie wroga. Może tego dokonać nasz bohater, wraz ze swoją niezwykłą drużyną. Istnieje wiele trybów walk, od tych z botami, poprzez pojedynki 3vs3 lub 5vs5 graczy. Co do bohaterów, to gra przewiduje niezliczoną ich ilość, od czarnych charakterów, esencji zła, która chce zawładnąć światem, po iście mityczne stwory. Nasi bohaterowie poruszają się po mapie i używają skilli za pomocą myszy (nie wydaje się to trudne, a raczej nudne – patrz 1 zdanie akapitu).
(więcej…)


Royal Quest darmowe mmorpg, gry fantasy
Magia, alchemia, a do tej podstawowej kombinacji dodano nietypowo technologię… Takie cuda tylko w świecie Aury, miejscu gdzie rozgrywa się akcja gry mmo Royal Quest. O tą nietypową mieszankę, podchodzącą pod herezję możemy posądzić rosyjskie studio Katauri Interactive.

Gra mmorpg Royal Quest porywa nas w dość dziwny, acz niezwykły świat magii, alchemii oraz wynalazków, gdzie musimy stawić czoła bardzo złemu panu, który chce zawładnąć światem (pasuje tu diabelski śmiech), poprzez zdobycie elenium, tajemniczej substancji o unikalnych właściwościach. To w skrócie, gdyż jak widać fabuła dość oklepana.

(więcej…)


Lord of the Rings Online
Lord of the Rings Online (LOTRO) jest darmową grą MMORPG, która umożliwia nam wkroczenie w świat legendarnej już prozy J.R.R. Tolkiena.

LOTRO jest z tego rodzaju gier, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli mimo zainteresowania grami online lubisz pozabijać coś w pojedynkę czy wczuć się w klimat, to gra oferuje bogatą linię fabularną i całe mnóstwo questów. Co prawda niektóre bywają powtarzalne (słynne „idź, zabij, przynieś”), jednak ogólny poziom zadań jest dosyć wysoki. Jeśli wolisz pograć w grupie, jest i w tym zakresie sporo do zrobienia. W zasadzie w początkowej fazie gry jest tego niewiele, ale późniejsze niespodzianki w całości to nadrabiają. W grze istnieje przyjaźnie zorganizowany system gildii (w zasadzie nazwa obiegowa to „kiny”, z ang. kinship – braterstwo). (więcej…)


Metin2 darmowa gra mmorpg, gra akcji
Gra MMORPG Metin2 przenosi nas w klimaty Azji i dalekiego wschodu. Jak to w takich historiach bywa, wszyscy żyli szczęśliwie aż do momentu gdy wydarzyło się coś strasznego, tutaj gdy na świat spadły tajemnicze kamienie Metin. Wywołały one straszne zamieszanie, słodkie króliczki zmieniły się w krwiożercze bestie, rzeki usychały, trupki zaczynały gadać. Ogólnie wszechobecna sodomnia i gomoria. Oczywiście ludzie nie pozwoliliby trwać w takim stanie, więc oczywistym jest, że do gry wchodzą bohaterowie aby ratować świat, który stanął na krawędzi zagłady.

(więcej…)


Drakensang Online darmowa gra mmorpg hack'n'slash
Drakensang Online to przeglądarkowa gra MMORPG bazująca na popularnej serii fantasy. To, co wyróżnia Drakensanga na tle innych tego typu gier, to wyjątkowo piękna grafika jak na bieżące standardy przeglądarówek.

Sama rozgrywka może niektórym przypominać tą ze słynnej serii Diablo – Drakensang Online to świetny hack’n’slash ze zróżnicowanymi wrogami, ciekawymi wyzwaniami i tym czymś, co sprawia, że gra wciąga na długie godziny. O ile jednak fabuła grała pierwsze skrzypce w innych odsłonach serii, tutaj schodzi ona na drugi plan – co jest zresztą dosyć popularne w grach typu MMO. W tej wersji główny nacisk został położony na samą walkę i różne elementy z tym związane. (więcej…)


Aion

Aion darmowa gra mmorpg
Jedną z perełek stworzonych przez NC Softa jest Aion Online. Ciężko krótko pisać o tej grze, gdyż jest w niej dosłownie wszystko. Podział na frakcje, interakcje z otoczeniem, wojny, bitwy, własne domy i wiele wiele innych. Całą fabuła opiera się na walce dwóch ras, które odzwierciedlają dobro i zło. (więcej…)