Recenzje: Na Przeglądarkę

Stronghold Kingdoms to kolejna propozycja dla fanów strategii i ekonomii. Jest to darmowa gra MMO na przeglądarkę internetową. Ten RTS można porównać do serii nietypowych strategii Twierdza.

Jak to w grach strategicznych na przeglądarkę bywa, i w Stronghold Kingdoms naszym zadaniem jest rozwój swojego królestwa. Jest to zadanie, przy którym umiejętności strategiczne są bardzo cenne, gdyż walki toczą się w czasie rzeczywistym. Umiejętności planowania też są ważne. Musimy umieć zadbać o to, by zawsze mieć surowce na czas, ale także o to, by stawiać budynki w strategicznych miejscach. Gra kładzie dość spory nacisk na handel między graczami, dlatego przydatna jest wiedza nie tylko ekonomiczna, ale także umiejętności dyplomatyczne.

(więcej…)


garbage garage

Jak wiadomo rynek gier jest ogromny. Można grać w strzelanki, w rpg, w gry akcji, gry strategiczne. Wśród MMO znajdzie się też zawsze gra, którą jest dość nietypowa i ciężko jednoznacznie stwierdzić o czym myśleli twórcy podczas jej stworzenia ( lub co spożywali… 😉 ). Bez wątpienia do takich gier należy Garbage Garage.

(więcej…)


Generals of War Recenzja

Generals of War to przeglądarkowa gra z gatunku RTS, w której bierzemy udział w I Wojnie Światowej. Realia zostały odwzorowane w miarę dobrze, jednak fani tej części historii świata nie będą wniebowzięci – jest tu trochę historycznych nieścisłości. Nie przeszkadzają one jednak w rozgrywce, a czasami nawet ma się wrażenie, że twórcy umyślnie dodali fikcyjne elementy, żeby uczynić grę bardziej satysfakcjonującą. Ale zacznijmy od podstaw.

(więcej…)


Desert Operations gry mmorts

Czasami nie szukamy gry, która by się wyróżniała, lub która by miała jakieś innowacyjne rozwiązania, a chcemy po prostu popykać sobie w dobrego, solidnie wykonanego przedstawiciela swojego gatunku. Taką właśnie grą jest Desert Operations – jest to typowa gra MMORTS, rozgrywana w czasach zbliżonych do współczesnych.

Podstawą rozwoju w grze jest rozbudowa swojej bazy w najbardziej wydajny sposób. Nie chodzi tu tylko o wybór odpowiedniej kolejki budowy, ale także o dobre wykorzystanie dostępnego miejsca (teren rozbudowy jest ograniczony). Sama armia też ma sporo różnych wariantów, bo w walce mogą brać udział żołnierze, pojazdy, lotnictwo i marynarka.

(więcej…)


Might&Magic Heroes Online

Całkiem niedawno wyszła open beta legendarnej już wręcz gry Heroes. Jest to gra na przeglądarkę, która przenosi bohatera do świata Might&Magic. Jako stary wyjadacz Heroes III długo czekałam na tą pozycję. No cóż, na wstępie już mogę powiedzieć, że fani trzeciej części tej gry strategicznej raczej nie zachwycą się wersją online. Z drugiej strony Ci, którzy dotrwali do późniejszych części lub nie znają jeszcze świata Might&Magic, mogą być mile zaskoczeni tą pozycją i odkrywać ten świat z dużą dawką emocji.

(więcej…)


Runes Of Magic darmowa gra mmorpg
Runes of Magic jest darmową grą MMORPG z gatunku fantasy – i to dość klasycznej jego odmiany, bo do wyboru mamy trzy rasy, nietrudne do zgadnięcia:  Ludzie (znani także w niektórych kręgach jako „Człowieki!”), Elfowie i Krasnoludowie. Swoim bohaterem przemierzamy magiczny świat zwany Taboreą, stylistycznie podobny do tego z World of Warcraft. Podobieństw jest dużo, co jednym może przeszkadzać, a innym wprost przeciwnie.

Rozgrywka oparta jest w początkowej fazie na questach, których są setki i które powoli wprowadzają gracza w klimat zagrożonej złem krainy, a także pozwalają zaznajomić się z systemem walki czy tworzenia przedmiotów. Swoje umiejętności można rozwijać w różnych kierunkach, jednak podstawowych klas jest dziesięć – od wojownika, poprzez zwiadowców i innych kapłanów, aż po maga. (więcej…)


The Settlers Onlie darmowa gra przeglądarkowa, gra strategiczna
The Settlers Online to kolejna propozycja dla miłośników strategii przez przeglądarkę. Jest to darmowa gra MMORPG (RTS), gdzie gracz buduje i rozwija swoją osadę. Jako adaptacja słynnej serii strategicznej, łącząca elementy ekonomiczne z MMO, gra wciągnęła już wielu graczy, dostarczając im długie godziny dobrej zabawy.

Gra nie odbiega znacząco od innych znanych tytułów, gdzie zadaniem gracza jest budowa miasta i dbanie o jego ekonomię oraz rozwój militarny. Również w Settlersach Online bardzo ważnym czynnikiem jest ekonomia, na którą gra kładzie duży nacisk. Trzeba bowiem żywić mieszkańców i dbać by byli zadowoleni, w końcu to oni pracują i rozwijają naszą osadę. Odpowiednie przetwarzanie surowców i wymiana ich pomiędzy graczami umożliwia szybki rozwój gospodarczy i militarny – jak to bywa w grach MMO,  odgrywanie roli „samotnego wilka” na niewiele się tutaj zda.

(więcej…)


OGame darmowa gra na przegladarke, rts, gra strategiczna
Czas na powrót do źródeł, na odwiedziny klasyki, czyli kosmicznej gry przeglądarkowej OGame. Gra zrodziła się jeszcze w erze, w której gier na przeglądarkę nie było od groma, a dopiero zaczynały rosnąć jak grzyby po deszczu. Oczywiście alternatyw dla OGame było (i nadal jest) całkiem sporo, jednak ten staroć jest jednym z nielicznych, który wciąż trwa i ma się świetnie – przetrwał próbę czasu.

Dlaczego?

Na pewno jedną z przyczyn jest trzymanie się sprawdzonych metod. Rozwój planet wygląda klasycznie i można się burzyć, że gra nie wprowadza nic nowego – bo i po co ma tu wprowadzać, jak stary system świetnie się sprawdza i wciąga jak należy? Takich elementów jest tu sporo, co wcale nie przeszkadza GameForge’owi w skradnięciu nam z życia długich tygodni, a nawet miesięcy.

(więcej…)


Grepolis gra na przeglądarkę, darmowa gra mmorpg, gra strategiczna
Grepolis jest przeglądarkową grą strategiczną, osadzoną w realiach starożytnej Grecji. Gracz rozpoczyna budowę swojej potęgi od skromnej osady, umieszczonej na jednej z wielu greckich wysp.

Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj system zdobywania surowców z wiosek neutralnych: każdy gracz, który posiada miasto na danej wyspie może pobierać daninę od każdej ze zdobytych przez siebie wiosek, handlować z nimi, a także rekrutować za ich pomocą dodatkowe wojsko. Istnieje też opcja splądrowania wioski, czego efektem jest zmniejszona lojalność mieszkańców – czasami może nawet dojść do buntu. Te neutralne wioski można także wspierać przez wysyłanie surowców na rozbudowę, na czym zyskują wszyscy gracze na wyspie, którzy mają dostęp do wioski. (więcej…)


Kings and Legends darmowa gra mmorpg, gra na przeglądarkę, gra karciana
Kto czuje sentyment do gier karcianych niechaj się strzeże, albowiem prezentujemy grę, która pochłonie go na długie godziny. Mowa oczywiście o Kings and Legends, darmowej grze karcianej firmy Just A Game. Jak na grę na przeglądarkę i to w dodatku TCG z elementami rpg, zapowiada się naprawdę ciekawie.

Jak to wygląda w praktyce? No oczywiście wszystko się kręci wokół zbierania, sprzedawania i ulepszania kart. A Kings and Legends oferuje nam dość sporo możliwości w tym zakresie. Mamy do dyspozycji 200 unikalnych kart, a każdą z nich możemy ulepszać lub łączyć w coś mocniejszego. Każde takie ulepszenie zwiększa życie, atak lub nasze zdolności.

(więcej…)